KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7347393
*
nr 734 7393
Tommy Östmar
(1934-2007), Sverige
Akvarell, Tommy Östmar (1934-2007), 'Rembrandt visar Hokusai Småland, motivets mått: 38x58
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 11:06:51
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Läs mer om Tommy Östmar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00
*
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Läs mer om Tommy Östmar
nr 734 7393
Tommy Östmar
(1934-2007), Sverige
Akvarell, Tommy Östmar (1934-2007), 'Rembrandt visar Hokusai Småland, motivets mått: 38x58
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.Läs mer om Tommy Östmar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00